پانزدهمین-دورهمی-در-مسیر-بازاریابی-دیجیتال

پانزدهمین دورهمی در مسیر بازاریابی دیجیتال

در دورهمی پانزدهم دور هم جمع شدیم تا مجموعه‌ی شبکه‌ی مترجمین ایران رو از نظر سئو، محتوا و شبکه‌های اجتماعی بررسی کنیم.

دورهمی پانزدهم با بررسی شبکه‌های اجتماعی شبکه‌ مترجمین ایران توسط محمدرضا فهیمی شروع شد. آقای فهیمی در کنار نقاط قوتی که در مورد اینستاگرام این مجموعه توضیح داد، یک سری نقاط ضعفی که از نظر خودش وجود داشت هم باهامون در میون گذاشت. اما سریع از روی نقاط ضعف و اشکالات رد نشد؛ بلکه پیشنهادات و نظرات شخصی خودش هم برای حل این مشکلات داد.

محمدرضا فهیمی از بیوگرافی تا نرخ تعامل و نوع مخاطبین شبکه مترجمین رو بررسی کرد و پیشنهادات خودش رو ارائه کرد.

بعد از محمدرضا فهیمی، حامی غفاری شروع کرد به حفاری وبسایت پر از محتوای مترجمین. از نظر آقای غفاری وبسایت مترجمین از نظر محتوا یه سر و گردن از رقبای خودش بالاتره. اما اشکلاتی هم داشت.

حامی غفاری صفحات محتوایی وبسایت مترجمین رو به 16 دسته تقسیم کرد و نمونه‌هایی از هر دسته رو بررسی کرد و پیشنهادات خودش رو هم داد. مدیر محتوای وب 24 با مشکلات محتوایی وبسایت مترجمین رو به 6 دسته تقسیم کرد؛ البته اشکالاتی بود که با کمی وقت گذاشتن حل میشه. از نظر آنالیزور محتوا در دورهمی پانزدهم شبکه‌ مترجمین به دلیل نوع کار و مخاطبی که داره حتما باید به جزییات توجه بیشتری کنه که در مورد این جزییات مهم مفصل توضیح داد.

بعد از ارائه‌ی حامی غفاری بچه‌ها رفتن برای استراحت؛ ولی همه می‌دونن این زمان‌ها فقط برای استراحت نیست و باید با بقیه ارتباط گرفت و شبکه سازی کرد. در دورهمی پانزدهم برای شبکه سازی شرکت کننده‌ها هم برنامه ریزی شده بود. شرکت کننده‌های دورهمی با شرکت در یک بازی از پیش طراحی شده و بررسی یک وبسایت در گروه‌های ده نفره با هم آشنا شدن و یک کار تیمی رو انجام دادن.

بعد از استراحت و شبکه سازی همه برگشتن تا آنالیز سئوی شبکه مترجمین با ارائه‌ی شایان داوودی رو گوش بدن.

شایان داوودی کل سئو رو به دو بخش تقسیم کرد. اما نه همون دو بخشی که معمولا می‌شنویم و میگن off-page  و on-page بلکه به دو قسمت سئوی بیزینسی و سئو تقسیم کرد. در بخش سئو بیزینسی به اهداف بیزنسی کسب و کار و اهداف کاربر از سرچ کلمات اشاره کرد و مدل swot اشاره کرد و این موارد رو در مورد وبسایت شبکه مترجمین بررسی کرد. در بخش دوم هم در مورد سئوی شبکه مترجمین از نظر off-page و on-page هم کلی نکته مفید بهمون یاد داد.

بعد از ارائه‌ی شایان داوودی آقای عادل طالبی برندگان مسابقه‌ای که در زمان استراحت برگزار شد رو اعلام کردن.

در آخر هم فرصت پرسش از ارائه کننده‌ها داده شد تا سوال‌هایی که در طول ارائه این عزیزان پیش اومده پرسیده بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *